Jó tanácsok utazóknak
Mert a világot látni kell!
2009. augusztus 31., hétfő
A legnyugatibb orosz csoda, Szentpétervár
Jó tanácsok utazóknak
Bejegyezte: helloturiszt dátum: 12:37 0 megjegyzés
2009. augusztus 25., kedd
Sötét múlt – színes jelen, Berlin a modern város
Bejegyezte: helloturiszt dátum: 8:30 0 megjegyzés
2009. augusztus 24., hétfő
Tunézia – Nem csak napfény és tengerpart
Bejegyezte: helloturiszt dátum: 11:01 0 megjegyzés
Montenegró – a Földközi tenger érintetlen gyöngyszeme
- A kék tengerpart: ez Montenegró fő turistaközpontja, a Budvai Riviéra sok pihenni vágyót vonz. Ezen a részen található Európa legdélebbi fjordja a Boka Kotorska-ban azaz a Kotori öbölben. A legnagyobb 13 kilométer hosszú homokos strand Velika plaza, kisgyermekkel utazóknak tökéletes választás.
- Az ország zöld közepe: a Zeta folyó-völgy övezi, mesés zöld fűvel szegélyezve, itt található a főváros, a bájos Podgorica.
- A szürke északi rész: hatalmas hegyek, tiszta folyók és óriási friss tavak övezik. Télen pompás síparadicsommá alakul át ez a régió, nyáron pedig, ha sportosak vagyunk, akkor megmártózhatunk a tavakban és a folyókban. Feltétlen vigyünk magunkkal nyáron is meleg ruhát, mert estére akár 5-10 fokra is lehűlhet a levegő
Bejegyezte: helloturiszt dátum: 10:24 0 megjegyzés
Barcelona - ízek, sport és építészet
Bejegyezte: helloturiszt dátum: 9:02 0 megjegyzés
Szicília - Az igazi Dolce Vita szigete
Olaszország gyöngyszeme, a Földközi-tenger legnagyobb szigete, melynek partjait három tenger habjai mossák, a Tirréné, a Jóné és persze a Földközié. Szicília a természeti csodák színpompás egyvelege, melyek közül a legkiemelkedőbb a máig aktív vulkán, az Etna, amely 3336 méter magasból szigorúan tekint le a szigetlakókra. Kedvező éghajlatának köszönhetően, sokan választják nyári uticéluknak, hiszen kora tavasztól késő őszig kiváló, nyaralásra alkalmas az időjárás. Egész évben pompázatos örökzöld növényekben gyönyörködhetünk a kaktuszoktól a citrom-, és narancsültetvényekig.
Halászfalutól a luxusszállodákig
Szicília fővárosában, Palermóban található a repülőtér, ahová több magyar utazási irodának is érkeznek charter gépei. Ezt a várost a Monte Pellegrio és Monreale hegyek ölelik közre, így biztosítva a nyugalmát. A főtéren található híres Dóm a XII. század óta a város éke, a világ legszebb székesegyházai között tartják számon. Kedvelt úticél Celfaú is a turisták körében, mely egy egyszerű halászfaluból nőtte ki magát. Óvárosa hangulatos, szűk kis utcákból áll, melyben éttermek, bárok széles sprektuma várja látogatóit. Tengerpartja inkább kavicsos, ám egyes helyeken homokkal töltötték fel. A vasút a szállodák és a tengerpart között halad, így nem kimondottan a nyugodt pihenésre vágyóknak ajánlom. A 18. századtól kezdődően Catania lett Szicília második legfontosabb városa, hiszen itt van a sziget kereskedelmi központja, Barokk és Neo-Klasszicista stílusú épületeivel felejthetetlen élményt nyújt. Az Etnától mindössze 30 Km választja el, így a tűzhányó utolsó jelentősebb, 1693-as kitörésének nyomait ma is megfigyelhetjük az épületeken. A legelegánsabb üdülőhely a szigeten, Taormina. Itt találhatóak a minden igényt kielégítő luxusszállodák, amelyeket a világ előkelőségei is szívesen látogatnak. Sétálóutcáján drága üzletek, pompás éttermek találhatóak. Legnevezetesebb pontja a máig épségben fennmaradt Görög Színház épülete.
Vitellit Bár, a zarándokhely
Legtöbbünknek a „maffia” szó jut eszébe, ha Szicíliára gondolunk. Taorminától félórányi autóútra található Savoca kisvárosa, amelyről csak bennfentesek tudhatják, hogy itt forgatták a Keresztapa című örök klasszikus film egyes jeleneteit. Amennyiben fel akarjuk idézni a „maffia” hangulatot kihagyhatatlan látnivaló a Vitellit Bár, hiszen itt vették fel a fiatal Corleone esküvőjét. A tulajdonos, Maria asszony rendkívül jó üzletet kötött, mikor ingyen ajánlotta fel a leendő kultuszfilm színhelyét, hiszen a Bár azóta a film rajongóinak kötelező zarándokhelye lett.
Egy magyar festő szemével
A sziget mediterrán hangulata számos művészt megihletet, köztük elismert festőnket, Csontváry Kosztka Tivadart is, aki 1921-ben így nyilatkozott az itt festett „A taorminai görög színház romjai” című műremekéről: „Meg kell jegyeznem, hogy a húsz négyzetméteres festmény, mikor a műterem ajtaját megnyitottam, a közönségre oly hatással volt, hogy tombolt meglepetésében: az utca tele volt il maestro ungherese trovato nostro theatro greco. Már itt nagyobb összeggel a festményt ott akarták tartani. Ezzel az eredménnyel búcsúztam el a hosszú vajúdás után Taorminától” A festmény jelenleg a Magyar Nemzeti Galériában tündököl.
A tészta és a fűszer hazája
A bő kulturális látnivalók mellett, kulináris élvezeteknek is hódolhatunk a szigeten. A szicíliai konyha rendkívül egészséges, és mind a húsimádók, mind a vegetáriánusok számára is bőséges kínálata akad. Legjellemzőbb elemei az Oliva olaj, a tengeri halak, a tészták, a paradicsom és az oregánó. Kelet-szicíliai specialitás a Pesce Spadro, mely grillezett vagy tekercsben tálalt kardhal szeleteket takar, füstölve vagy Oliva olajjal vékonyan bekenve tálalják. Mediterrán vidék kapcsán nem meglepő, hogy zamatos szőlőben gazdag a sziget. Legnevesebb bora a már említett Marsala, amely egy édes, 15-20 % alkoholtartalmú, szobahőmérsékleten fogyasztandó ital.
Összességében úgy gondolom, hogy Szicília az desztináció, ahol az élet édes ízébe minden ide látogató turista belekóstolhat.
Bejegyezte: helloturiszt dátum: 7:46 0 megjegyzés